Energie hnědých očí: fakta o lidech s hnědýma očima


Povahu člověka i jeho energii můžeme odhadnout pohledem do očí. „Oko – do duše okno“ – staré pořekadlo platí, oči jsou skutečným zrcadlem duše. Názorně to dokazuje příklad lidí s hnědýma očima, které můžeme rozdělit do dvou různých typů.

Hnědá barva očí je na světě nejrozšířenější. Hnědé oči má více než polovina lidstva. Přesto jsou dosud hnědé oči zahaleny tajemstvím. Někdy mají doslova kouzelné účinky a schopnost přitahovat lidi. Hnědoocí mají svou zvláštní energii. Pro začátek poznamenejme, že je můžeme rozdělit do dvou skupin: tmavě hnědé (až černé) a světle hnědé (s různými odstíny, tečkami, od zlatisté přes zelenou až po světle čajovou).

„Když u některé z žen zřím oči tmavohnědé, tu se by mi nepovede, abych šel spát.“

To, co Oldřich Nový tak neodolatelně zpíval, mělo svůj reálný základ. Duhovka těchto očí je tmavá, téměř černá a přitahuje jako hluboká tůň. K takovému člověku je snadné velmi silně přilnout. Energie černookých lidí je velice silná. Často projevují vůdcovské schopnosti, což jim pomáhá k významným pozicím ve společnosti i v zaměstnání. Typickou vlastností lidí s tmavohnědýma až černýma očima je vznětlivost. Jsou impulsivní, což samozřejmě může vést i k chybám. Pokud se zlobí, pak velice silně. Ačkoli to vypadá podivně, nijak jim to nebrání stýkat se s lidmi – nejsou totiž mstiví a na příčiny hněvu rychle zapomínají.

Světlehnědé oči: zvláštní energie

Energie těchto lidí vyniká stabilitou, to však je nezbavuje svérázného zvyku. Na rozdíl od kolegů s očima temného odstínu si majitelé světlehnědých očí dlouho pamatují každý prohřešek a ne tak snadno ho promíjejí. Mají také sklon potlačovat své emoce. Na rozdíl od vznětlivých černookých lidé se světlehnědýma očima nejprve přemýšlejí a potom jednají. Jsou v životě obecně mnohem více pasivní a občas i ostýchaví a nerozhodní. Jsou však také nesmírně citliví a vnímaví.

Hnědoocí lidé jsou okouzlující, což je skutečnost, kterou uznává mnoho lidí. Umějí se zalíbit, snad proto, že dokážou s každým najít společnou řeč. Ne vždy je jejich energie pevná, mají sklon snadno upadat do krajností.

=========
Chtít, ale ne moc silně
Ohnivá ruka a povaha

Facebook AstroPlus.cz