Co může tvar dlaně říci o člověku

Chiromantie může o lidském charakteru soudit nejenom podle linií na dlani, ale také podle tvaru a stavby ruky. Existuje několik typů dlaně, na jejichž základě se dá odhadnout temperament, osobní vlastnosti a dokonce i druh zaměstnání. Pojďme se podívat na ty hlavní.

Jednoduchá dlaň. Široká dlaň s krátkými prsty. S tímto typem dlaně se obvykle setkáváme u lidí, kteří se věnují fyzické práci nebo sportu. Bývají velmi houževnatí, vytrvalí a cílevědomí a mají velkou sílu vůle.

Temperamentní (kónická) dlaň. Vyznačuje se protáhlým tvarem s úzkými dlouhými prsty. Takové dlaně jsou znakem citlivé, sentimentální povahy. S temperamentní dlaní se nejčastěji setkáváme u lidí, kteří se věnují tvorbě. Bývají velmi nestálí a nerozhodní.

Čtvercová dlaň. Tvarem připomíná čtverec, na pohled působí až hrubě a neohrabaně. Takové dlaně mívají lidé s konzervativním pohledem na život. Nemají rádi změny, všechno se snaží podřídit svým pravidlům a zásadám. Tento tvar dlaně často najdeme u lidí pracujících v justici nebo u politiků.

Lopatkovitá dlaň se vyznačuje širokou základnou a velmi krátkými, prakticky stejně dlouhými prsty. Tato forma dlaně ukazuje na člověka rozhodného, smělého a aktivního. Je příznakem vysokého intelektu a velkých ambicí.

Uzlovitá (filosofická) dlaň se směrem vzhůru poněkud rozšiřuje, klouby na prstech jsou velmi zřetelné, vystupující. Takový tvar dlaně může vypovídat o čestnosti, pracovitosti, schopnosti analyzovat a přemýšlet. Majiteli uzlovitých dlaní zpravidla bývají vědečtí pracovníci a lidé činní v oblasti umění.

K dovršení úplného obrazu lidské povahy věnuje chiromantie pozornost nejenom tvaru dlaně a čarám na ní, ale také tvaru nehtů.

Čtvercové nehty ukazují na rozvážného a klidného člověka. Jsou znakem sebeovládání a citové stálosti. Lidé se čtvercovými nehty mají velkou sílu vůle, dosáhnou vždycky svého cíle a rychle se přizpůsobí jakýmkoli podmínkám.

Oválné nehty jsou typické pro člověka citlivého a snadno zranitelného. Jsou příznakem nerozhodnosti a přehnané emotivnosti. Lidé s nehty oválného tvaru jsou zpravidla idealisté a zvykli si dívat se na svět přes růžové brýle.

Lichoběžníkové nehty jsou dost vzácným případem. S tímto tvarem se setkáváme u tvůrčích lidí. Ukazují na zvýšené sebevědomí, marnivost a domýšlivost. Majitelé nehtů lichoběžníkového tvaru dokážou vždycky obhájit svůj názor a porazit všechny oponenty.

Pravoúhlý tvar nehtů ukazuje na člověka aktivního a veselého. Jsou to lidé, kteří se nezaleknou těžkostí a náročné práce. Všeho dosáhnou sami a toho, co mají, si váží. Povahou jsou optimisté a jen tak lehko se nevzdávají.

=========
Merkurův prst. Co nám prozradí malíček
Máte na dlani písmeno „M“? Podívejte se, co to znamená…

Facebook AstroPlus.cz