8 znamení, že zemřelí jsou nám nablízku (a mají se dobře)

Smrt někoho blízkého je snad to nejstrašnější v životě každého člověka. Taková ztráta raní do hloubi srdce a na velmi dlouho, někdy navždy. Nesmíme však zapomínat, že „tam“ u nich je všechno v pořádku, že je jim dobře… Zemřelí sami se nám to snaží dát všemožně najevo. Uvádíme osm nejčastějších znamení, že naši drazí zemřelí jsou nám vždycky nablízku.

1. Znamení prostřednictvím zvířat

Zemřelí k nám opravdu často přicházejí prostřednictvím zvířat. Dokáží využít energii živých bytostí a zjevit se vám v podobě motýla, kočky, psa, berušky, ptáčka nebo vážky. Zvíře se přitom chová netypicky: sedá si na vás, vlétá vám do okna, křičí, snaží se přilákat vaši pozornost atd.

2. Kontakt prostřednictvím předmětů

Zemřelí nám dokážou do cesty zanést nejrůznější předměty: pírko, minci, kamínek. Tímto způsobem nám chtějí ukázat, že jsme pro ně stále důležití, že si nás pamatují a myslí na nás.

3. Vůně

Velice často můžeme ucítit vůni, která byla pro zemřelého typická. Ať jde o parfém, kolínskou vodu, vůni doutníku nebo cigaret, květinovou nebo jakoukoli jinou vůni, kterou si nevyhnutelně a zcela přesně spojujeme s tím, kdo nám odešel. Ve většině případů se přitom tato vůně objeví jakoby odnikud a z ničeho nic. Stejně nenadále pak v mžiku vyprchá.

4. Hudba

Zemřelí se dokáží připomenout také písní nebo hudbou.Něco podobného se často stává v těžkých životních obdobích, kdy propadáte stesku a sklíčenosti. Z ničeho nic zaslechnete píseň či melodii, která vám byla oběma drahá, která vás spojovala.

5. Přicházejí ve snu

Jeden z obecně nejrozšířenějších způsobů navazování kontaktu zemřelých se živými. Nezřídkapřicházejí právě ve snu. Bývá to sen velmi výrazný, takový, který si ráno určitě pamatujeme, někdy i po celé dlouhé roky a ani za nic na něj nechceme zapomenout. Bývají to milé, laskavé a uklidňující sny. Někdy nevidíme přímo tvář zemřelého, ale víme, že je to on, slyšíme jeho hlas.

Pokud však vám po setkání se zemřelým ve snu zůstal nepříjemný pocit a rádi byste ho naopak zapomněli co nejdřív, jde o pouhou hru podvědomí.

6. Stejná čísla

Svou přetrvávající lásku k nám mohou zemřelí dávat najevo také prostřednictvím čísel. V takovém případě se stává, že pravidelně na různých místech narážíme na čísla významná pro nás oba – data narozenin, data setkání a podobně. Někdy jsou to opakující se číslice na hodinkách, bilboardech nebo jiných známých místech, například 1111, 2222, 333.

7. Klid a mír

Někdy se zemřelý ocitne v místnosti, v níž se nacházíme. Náhle se nás zmocní velice silný, přímo blažený pocit pokoje a míru. Je to vždycky vskutku nečekané, něco jako bleskové osvícení.

8. Hrají si s námi

Pokud jste si někdy všimli, že u vás doma dochází k více méně pravidelným vteřinovým výpadkům proudu, jsou to nejspíš «žertíky» vašich blízkých. Často tímhle způsobem o sobě dají vědět, když poklesnete na duchu nebo jste příliš zabráni do bezvýchodných, pesimistických myšlenek. Připomínají vám, že jsou vám vždycky nablízku.

Tento seznam by mohl pokračovat donekonečna. Uvedli jsme jen ty nejrozšířenější příznaky blízkosti zemřelých, které jsme milovali. Nejčastěji přicházejí, když je nám zle. Nechtějí, abychom se trápili pro hlouposti nebo zbytečnosti a dávají nám najevo, že jsou tady, docela blízko. Zároveň nám tak sdělují, že je jim dobře a přejí nám, aby bylo dobře také nám.

=========
Pták Fénix: klíč k nesmrtelnosti
Smrt není koncem všeho, je to jenom pouhý bod přechodu do jiného stavu

Facebook AstroPlus.cz