4 znamení, že tohle není váš první život na zemi

Steven Bancarz, autor stránek Spirit Science and Metaphysics, se nejen domnívá, že reinkarnace je i z vědeckého hlediska možná, ale uvádí rovnou 4 známky toho, že nežijete jako člověk na tomto světě poprvé.

Reinkarnace je zatím duchovním pojmem. Je to víra, že naše duše jsou po smrti těla schopné opakovaně přesídlit do těl jiných. Někteří lidé se údajně na svět vracejí proto, aby vylepšili svou karmu, jiní proto, aby pomáhali rozvíjet se ostatním.

Existuje docela dost vědeckých důkazů existence reinkarnace. Ale jak zjistit, zda jste už na Zemi žili, nebo ne? A zda jste byli člověkem? Intuice mnoha lidem napovídá, že tomu tak bylo.

Tady jsou čtyři známky toho, že vaše lidská duše je mnohem starší než vaše tělo.

1. Velmi dobře umíte „číst“ lidi

Od mládí jste si všímali, že vám stačí jednou se na člověka podívat, abyste odhadli ledacos z jeho života. Stačilo vám pobýt s někým pár chvil a vycítili jste, jak ten člověk žije, je-li šťastný nebo ne, co ho trápí.

Zdá se, že máte uvnitř jakýsi nevědomý program, který vám umožňuje bleskově stahovat informace o jiných duších.  Je to možné proto, že lidé jsou si ve skutečnosti velmi podobní; stačí znát několik osobnostních archetypů.

Jestliže je vaší duši tisíce let, jestliže jste žili ve vzájemném kontaktu s lidmi stovky roků, už se nejspíše v těchto archetypech dobře orientujete. Abyste pochopili, jestli je člověk dobrý nebo ne, nemusíte ho podrobovat zkoušce na detektoru lži. Nemusíte dlouze přemýšlet, zda máte důvěřovat novému známému. Jistoty nabudete okamžitě. S touto otázkou si vaše intuice dokáže poradit naprosto spolehlivě.

2. Vychutnáváte si samotu

Těšíte se ze samoty a času, který máte jen sami pro sebe. Ne proto, že jste sociopat a nejlépe se cítíte sám. Ale proto, že nějak lépe než ostatní víte, že čas strávený pozorováním hvězd je jaksi zajímavější než čas, strávený v obchodním centru.

Nejste samotář. Prostě jen nemáte potřebu kontaktu s lidmi, chcete-li potěšit svoje JÁ. Nemáte zapotřebí ani souhlas vrstevníků, ani uznání společnosti. Protože nejste na tomhle světě poprvé, nepotřebujete experimenty, abyste pochopili, jaký způsob života vám vyhovuje. Stejně jako dřív je vám dobře jak  o samotě, tak s jinými lidmi. A vždycky víte, kdy bude lepší první a kdy druhá varianta.

3. Nelíbí se vám, jak je zařízen tento svět

Škola, práce, rodinné svátky… Trčíte tam, zúčastňujete se toho všeho, ale velmi dobře víte, že to není zařízeno tím nejlepším způsobem. Velmi často přemýšlíte nad tím, jak nerozumně lidé jednají.

Zdá se vám, že svět je uspořádán nesprávným a nerozumným způsobem. Někdy máte pocit, že jste lev, který je ve společnosti ovcí nucen chovat se rovněž jako ovce. Život vás často přiměje tvářit se, že něco je pro vás zajímavé, ačkoli to není pravda. Občas se vám připadá, že nežijete svůj život, že hrajete něčí roli.

Více než jiní lidé se zajímáte o takové věci, jako jsou vědomé sny, práva zvířat, duchovní svět. A nemáte rád řeči o sportu, počasí a podobných věcech.

4. Máte na lidi neobyčejný vliv

Lidé k vám přicházejí pro radu i když jste o 10 i 20 let mladší než oni. Vědí, že jste moudrý a bystrý neadekvátně letům.

Zdá se, že máte osobitý filosofický pohled na život. Jako byste ho vnímal mnohem intenzivněji než ostatní. Pokud na této planetě nežijete poprvé, znáte skutečnou hodnotu takových věcí jako tolerance, jistota, čestnost, sebeanalýza. Věci, na jejichž pochopení potřebují jiní 10 let, vy zvládáte za rok.

Je to tak proto, že vaše duše tím vším prošla už dříve. Je pro vás snazší než pro jiné vypořádat se s životními strázněmi.

Otázkami slávy, sociálního statutu nebo stavby domu se nezatěžujete. Hlavní je pro vás duchovní rozvoj a růst.

=========
Životní harmonie. 25 rad od šamana.
Co jsou životní nápovědi a jak je poznávat?

Facebook AstroPlus.cz