Kouzlo vánočního stromečku

kouzlo-vanocniho-stromecku

Známe množství lidových zvyků spojených s kouzlem Vánoc, především Štědrým večerem. Krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek od ořechů, dívčí házení střevícem, aby se zjistilo, zda se dívka vdá a nahlížení do vodní plochy, aby věděla za koho to bude, ale také schovávání kapřích šupin pod talíř a jejich celoroční nošení v peněžence, aby „přitáhly“ peníze. A právě přitažení peněz je tématem našeho článku. Existuje totiž celá magie vánočního stromku, zaměřená zvláště na peníze.

Vánoční stromek se postupně stal jedním z hlavních symbolů Vánoc. Pod ním se plní dětské sny a přání, pod ním šustí rozbalovaný papír a ozývají se výkřiky radosti a smích. Po celé svátky až do Tří králů stojí stromeček v domě a vsakuje do sebe energii lásky, radosti a pohody. Tento zázračný proud energie můžeme svést do správného řečiště peněžních příjmů, a získat tak ten správný energetický náboj pro celý nadcházející rok.

– Abyste si zajistili stabilní vysoký příjem pro celý příští rok, postavte stromeček do jihozápadního kouta. Má se za to, že právě tudy prochází největší množství peněžních energetických toků.

– Výborné je, pokud se stromek odráží v zrcadle. Čas od času se budete moci postavit „mezi stromky“ a nabíjet se kladnou energií. Parapsychologové tvrdí, že to je místo soustředění kladné uzdravující energie. Máte-li kočku, určitě se zrovna tady uvelebí ke spaní. Stačí na tomto místě postát 2-3 minuty a myslet na ty neduhy, kterých se chcete zbavit.

– Na stromeček určitě pověste mince jako symbol přitažení peněz. Nejlepší jsou speciální čínské na červené šňůrce, ale čokoládové ve zlatém staniolu vyhovují rovněž.

– Stejně tak čtyřlístky v jakémkoli provedení, jako symbol štěstí.

– Koule vánočním ozdobám obvykle dominují, nemusíme vám připomínat, že mají na stromečku viset, ale vězte, že právě kulaté ozdoby přitahují do domu hojnost a spolu s ní i finanční stabilitu.

– Bohatství ozdob na vánočním stromku symbolizuje zajištěnost a dostatek.

– Pokud vám jedna ozdoba upadne, seberte pečlivě všechny střípky a až je budete vyhazovat, myslete na své nejtajnější přání. Splní se vám.

– Jestliže máte na stromečku zapálené svíčky, seberte po uhašení jejich zbytky, uhněťte svíčku a až se budete špatně cítit, zapalte ji a dívejte se do plamene. Mělo by se vám ulevit.

– Větvičku, která vám upadne ze stromku, byste neměli rovnou vyhazovat, ale uchovat ji a spálit ji po svátcích společně s celým stromkem. Nebo je alespoň společně vložit do ohrádky, odkud se stromky po Vánocích odvážejí.

– Ozdoba, kterou sejmete při uklízení stromku jako poslední, je velmi účinným ochranným předmětem. Po celé svátky se napájela kladnou energií. Mějte ji nablízku. Přinese vám finanční zajištěnost a bezpečí.

Magie vánočních ozdob

Jablíčka na stromku symbolizují plodnost. Máte-li možnost, ozdobte stromeček jablíčky, nejlépe krásnými panenskými.

Kousky z vánoční kolekce, která je českým vynálezem a výsostně českou tradicí, symbolizují dostatek a sladký život.

Chcete-li zlepšit své majetkové poměry a finančně si polepšit, ozdobte stromeček také mincemi.

Bílé a stříbrné zvonky jsou symbolem zdraví a vyléčení, cinkání zlatých zvonečků vábí peníze.

Osamělí lidé by měli stromeček ozdobit červenými koulemi a srdíčky. Symbolizují lásku a soudržnou rodinu.

=========
Čára strážného anděla na lidské dlani – máte ji?
Astrologové předpovídají, že rok 2017 bude výjimečný.

Facebook AstroPlus.cz