Jak do svého života přilákat hojnost?

Stále se vám něčeho nedostává ke štěstí? Chtěli byste více lásky, peněz, pozornosti a uznání? Často si stěžujete na život a i když se stane něco dobrého, čekáte nějaký podraz?

Kořenem vašich problémů jsou lakota a nevděk. To neznamená, že jste špatní. Jenom jste si vytvořili obraz „maličkého a nepotřebného“ sebe sama. A žijete na základě této představy. „Tenhle malý človíček se ani nemá se světem o co rozdělit“, říkáte si a o nic se nedělíte. Jenomže něco dostat, když nic nedáváte, zkrátka není možné.

Všechno to, co vám podle vašeho soudu svět nechce dát, nechcete vy sami dát světu.

Zkuste po několik týdnů dávat jiným to, čeho se vám podle vašeho zdání tolik nedostává. Rozdělte se s lidmi o chválu, uznání i péči a uvidíte, jak se váš život změní. Pochopíte, že to ve skutečnosti vy vládnete věcmi, o kterých sníte. Jak byste se o ně jinak mohli podělit?

Bohatství přichází k těm, kteří už ho mají, neboť je především vnitřním stavem. Najít v sobě zdroj hojnosti vám pomůže vděčnost.

Každý večer před usnutím najděte co možná nejvíc důvodů k vděčnosti a uvidíte, jak štědrý k vám život ve skutečnosti je.

Hojnost a bohatství musíme cítit, nikoli je mít. Zamyslete se nad tím, kdo je bohatší a šťastnější, zda lakomý a zlostný člověk, nebo ten štědrý a vděčný. Kterým se rozhodnete být vy?

Eckhart Tolle

=========
Jak přitáhnout štěstí?
10 pravidel přitažení bohatství

Facebook AstroPlus.cz