Ženská energie ukrytá v sukni

Ženská-energie-ukrytá-v-sukni

Sukni můžeme nazvat jedním z hlavních atributů ženskosti. Sukně akumuluje ženskou energii a každé ženě přináší jistý sakrální smysl.

Od dávných dob nosily ženy různých národů sukně. Slovanky nosily dlouhé volné košile a přes ně svrchní suknice, což byly spíše dnešní šatové sukně – s rukávy i bez nich. V antickém Řecku oblékaly ženy chitón, Římanky tuniku. V Indii dodnes nosí ženy sárí, v Japonsku bývalo typickým ženským oděvem kimono.

V dávných dobách měli lidé daleko těsnější spojení s přírodou. Dobře věděli, že muž a žena se neliší pouze fyzicky, že také mají různou energii. Muž svou energii čerpá shora, z kosmu. Ženská energie stoupá ze Země a naplňuje ženu láskou, péčí, citlivostí, něhou, milosrdenstvím a jinými ženskými vlastnostmi. Sukně má kónický tvar, rozšiřuje se dolů, což napomáhá přijímání energie, nabírání energie ze Země, s její plodivou a materiální silou.

Ženská energie se hromadí ve zvláštní schráně – v děloze. Muži takový orgán nemají. Sílu Země si berou od ženy. Jestliže si žena obléká kalhoty, uzavírá kanál spojení se Zemí, blokuje pohyb energie a svou posvátnou schránu tak nechává prázdnou. Nemá se pak o co s mužem podělit. Přitom ženská energie, o niž se žena s mužem rozdělí, dělá muže rozvážnějším, klidnějším, stálejším a orientuje ho k tvůrčí práci.

Muži zbavení ženské lásky a laskavosti a tím i síly Země se stávají hrubými, krutými a agresivními. Žena oblékající kalhoty sytí a upevňuje svého ducha mužským způsobem. S mužem jedná rovněž mužským způsobem. V éteru dochází k narušení výměny energií, ve fyzických projevech se objevují nemoci, hádky, neporozumění.

Mnohé moderní ženy dávají nošení kalhot přednost, protože je to pohodlné, stylové, moderní a praktické. Jistěže v džínsách je daleko snazší vykonávat mužskou práci: tahat těžké věci, rychle a obratně se pohybovat apod. Šaty nebo sukně se stávají jakousi brzdou. Přitom právě ony jsou pro ženu požehnáním, protože jim přinášejí harmonii, klid a pokoj. Skutečnou ženu ani nenapadne tahat těžká břemena nebo dělat těžkou práci. Počká na muže, který jí nedokáže pomoc odmítnout.

Když si oblékne pěkné šaty nebo sukni, cítí každá žena, jak se mění její stav, jak se probouzí její ženská energie, jak přitahuje pohledy mužů, kteří dávají přednost pohledu na ženu v šatech před ženou v kalhotách, i kdyby byly sebevíc trendy.

Důležitý význam má tvar a délka sukně. Sukně dlouhá až k zemi pomáhá ženě vstřebávat a uchovávat sílu Země. Široký lem sukně, který se pohupuje a točí při pohybu, vytváří torzní pole posilující sílu Země. Navíc je okraj sukně svérázným ochranným kruhem. Chrání ženská sexuální centra. Jejich správná funkce odpovídá za zdraví reprodukčních orgánů a jejich normální funkci.

Dlouhá široká sukně ženě pomáhá udržovat čistotu, nevinnost, bezúhonnost, chrání ji před nevhodnými pohledy, které dokážou probít spodní čakry, a způsobit tak únik sexuální energie, ztrátu ženské přitažlivosti a životní síly. V důsledku toho žena energeticky chudne, nemá co předat svému muži a ztrácí pro něj přitažlivost.

=========
Barva oblečení o nás říká hodně
Co říká feng shui o symbolice barev a jejich působení na lidský život

Facebook AstroPlus.cz