Strašidelné příběhy o dvou větách

mraz_po_zadech

Nabízíme vám sedmnáct příběhů obsažených jen ve dvou větách. Věřte, že pouhé dvě věty stačí, aby vám bylo pěkně úzko – představivost udělá většinu práce za vás..

***

Ukládal jsem synka ke spaní a on mě prosil, ať se podívám, jestli  pod jeho postelí není nějaké strašidlo. Abych ho uklidnil, dívám se pod postel a vidím ho tam, jak se na mě dívá s hrůzou v očích a třesoucím se hlasem mi říká: „Tati, to v mojí posteli je jiný kluk!“

***

Probudilo mě ťukání na sklo. Myslel jsem nejdřív, že mi někdo zaťukal na okno, ale pak se to ozvalo znovu… ze zrcadla…

***

Usmívající se obličej se na mě zadíval ze tmy za oknem ložnice. Bydlím ve 14. poschodí.

***

Maminčin hlas mě volal do kuchyně, ale když jsem se tam vydal, slyšel jsem, jak maminka šeptá z jiné místnosti:“Nechoď tam, já to taky slyšela!“.

***

Ráno jsem na displeji telefonu objevil fotografii sebe sama, jak spím. Bydlím sám..

***

Pozoroval jsem svůj odraz v zrcadle, jak na mě mrká.

***

Lékaři upozornili pacienta, že po amputaci může pociťovat fantomové bolesti. Nikdo ho však nevaroval, že ledové prsty amputované ruky ho budou škrábat na té druhé.

***

Slavili první zdařilé kryogenní zmrazení člověka. Pacient však neměl žádnou možnost, jak je upozornit, že je ještě stále při vědomí..

***

Nedokázala pochopit, jak to, že vrhá dva stíny. Vždyť v místnosti je jen jedna lampa!.

***

Pracoval jsem dneska pozdě do noci. V tom jsem uviděl obličej hledící přímo do bezpečnostní kamery umístěné pod stropem..

***

Postavili dřevěné figuríny manekýn zabalené do bublinkové fólie do vedlejší místnosti a odešli. Pak jsem uslyšel, jak fólii někdo trhá…

***

Přicházíš domů po vysilujícím pracovním dni až za tmy a těšíš se na odpočinek v tichu a samotě. Hledáš rukou vypínač a nahmátneš jinou ruku.

***

Právě začínáš usínat pokojným hlubokým spánkem, když někdo zašeptá tvoje jméno. Bydlíš sám.

***

Usínáš a v polospánku jsi vysunul nohu zpod přikrývky. Někdo tě za ni chytil.

***

Přicházím domů, maminka volá z kuchyně: „Večeře!“.V tu chvíli mi přichází maminčina SMS: „Přijdu pozdě, ohřej si něco k jídlu.“

***

Byl jsem přesvědčen, že moje kočka má problémy s viděním – není schopna soustředit na  mě pohled, když se na mě dívá.Pak jsem pochopil, že se vždycky dívá na cosi za mnou…

***

Den 312. Internet ještě pořád nefunguje…

=========
Nejtěžší úkol lidské duše. K zamyšlení.
Máte plány? Nechte si je pro sebe!

Facebook AstroPlus.cz